Sportovní klub moderní gymnastiky Dobruška

Ohlédutí za rokem 2018

Počátek nového roku v Dobrušce znamená pro mnoho úspěšných sportovců našeho města také slavnostní setkání při ocenění nejlepších sportovců, sportovních kolektivů, trenérů a funkcionářů za rok předcházející.

Za své vynikající sportovní výsledky, poctivý a zodpovědný přístup k tréninku získala ocenění Veronika Faitová.

Slečna Veronika Faitová, studentka gymnázia v Dobrušce, patří mezi nejúspěšnější závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Dobruška. V roce 2018 vyhrála sérii závodů Východočeské ligy, zvítězila na krajském přeboru a reprezentovala Královéhradecký kraj na Mistrovství České republiky v Praze, kde v soutěži družstev obsadila 17. místo.

V kategorii trenér byla Městem Dobruškou oceněna trenérka oddílu Pavla Škraňková. Zároveň byla také oceněna při slavnostním večeru věnovanému sportu na Rychnovsku v kategorii Trenér, cvičitel, funkcionář TJ/SK Okres Rychnov nad Kněžnou za rok 2018. Bývalá reprezentantka České republiky v moderní gymnastice, trenérka 1. třídy. Ve Sportovním klubu moderní gymnastiky v Dobrušce se již řadu let věnuje baletní, choreografické a gymnastické přípravě nadějných gymnastek. Největším trenérským úspěchem v loňském roce bylo vítězství její svěřenkyně v krajské soutěži a postup na Mistrovství České republiky..